Spaní ve škole

Ve čtyři hodiny odpoledne jsme se začali scházet ve třídě celí natěšení na to, co nás čeká.... Nejdříve jsme se oblékli do kostýmů řeckých bohů a bohyň. Paní učitelka nám zadala do rozdělených skupin první velký úkol - nacvičit komedii a tragédii - typické hry řeckého divadla. Nácvik byl náročný, ale výsledek nás překvapil, vystoupení jednotlivých skupin s vyrobenými maskami bylo úžasné. Pak následovala večerní hostina. Abychom dobře vytrávili, seděli jsme po občerstvení u slavnostně, teď už dojedené tabule a prezentovali svého oblíbeného boha. Následně jsme trochu sportovali - hod sirkou a skok z místa se zátěží. Mezitím Jakub Bernat a Katka Brožová pomáhali zdolávat spolužákům "Labyrint v Knóssu pomocí Ariadniny nitě". Zaujali nás také společenské hry, které jsme si zahráli před promítáním filmu. Film ze starověku se nám moc líbil, po něm jsme se uložili ke spánku. Více ve fotodokumentaci. R.M.

Olymp

bohyně Athéna

večerní hostina

antická řecká hostina

čas pro hry

Ariadnina niť - rozpletu to bludiště?